Historia e-math.pl

e-math.pl został założony przez entuzjastów matematyki. Zrodził się z pomysłu mgr inż. Urszuli Korzeniowskiej, wykładowcy i nauczyciela, która od wielu lat uczyła matematyki i wielokrotnie widziała bezsilność uczniów w obliczu matematyki. Wielu Uczniom brakowało niezbędnych podstaw, a proste zagadnienia, które z łatwością mogłyby być zrozumiane, zamiast tego, uczone były na pamięć zmniejszając tym samym prawdziwe zrozumienie matematyki i zwiększając zakres materiału do zapamiętania.

Z biegiem lat liczba Uczniów rosła, a Pani Urszula, nie chcąc zostawić nikogo na lodzie, pracowała za trzech. W pewnych momencie liczba Uczniów przekroczyła możliwości jednej osoby. Wtedy właśnie Pani Urszula zebrała najważniejsze zagadnienia i umieściła je na stronie internetowej, aby udostępnić je liczniejszej grupie. Ten sposób działał jednak jedynie na teorię; aby sprawdzić zadania i obliczenia, uczniowie dalej potrzebowali pomocy.

Aby dotrzeć do większej liczby Uczniów i ułatwić Im prawdziwe zrozumienie zadań matematycznych, wraz z grupą informatyków i wizjonerem Robertem Szczypińskim, opracowali algorytm sprawdzający obliczenia matematyczne. W oparciu o informacje zebrane w ciągu wieloletniego doświadczenia, stworzyli kompleksowy interaktywny program do nauki matematyki online, dzisiaj znany jako e-math.pl.

Dzisiaj, e-math.pl wspiera także inicjatywy mające na celu rozpowszechnianie matematyki i sponsoruje największy ogólnopolski Dzień Matematyki.

Sponsorujemy

Ogólnopolski Dzień Matematyki