Przejdź do głównej zawartości
usługa e-rodzic e-math.pl

Frequently Asked Questions

Tu znajdziesz najczęściej zadawane pytania...
i odpowiedzi na nie...

Przewiń do:

FAQ Formularz kontaktowy

Komunikat Adobe Flash "Poszukaj aktualizacji"

Odp: e-math.pl został stworzony w dużej części w oparciu o Adobe Flash. Do korzystania z lekcji konieczna jest akceptacja w przeglądarce korzystania z Adobe Flash.

 

Jeśli korzystasz z przeglądarki Mozilla Firefox i otrzymałeś taki komunikat, to kliknij na obrazek klocka w oknie adresu i zaznacz "Pamiętaj decyzję", a następnie "Zezwól".

 
Adobe Firefox problem z uruchomieniem lekcji e-math.pl
Adobe Firefox problem z uruchomieniem lekcji e-math.pl
 

Jeśli korzystasz z przeglądarki Microsoft Edge lub Google Chrome i otrzymałeś komunikat "Potrzebujesz Flash Player wersji 10.2 lub wyższej. Możesz go pobrać ze strony https://get.adobe.com/pl/flashplayer/", to kliknij na napis "https://get.adobe.com/pl/flashplayer/", a następnie kliknij "Zawsze zezwalaj".

 
Adobe Firefox problem z uruchomieniem lekcji e-math.pl
 

Na niektórych stronach możesz napotkać taki komunikat... Wtedy kliknij na wykrzyknik przy adresie i to kliknij na "napis Zezwalaj".

 
Adobe Firefox problem z uruchomieniem lekcji e-math.pl
Adobe Firefox problem z uruchomieniem lekcji e-math.pl
 

Możesz też spotkać taki przycisk... Wtedy kliknij go i wybierz "Zezwalaj".

 

Gdy wchodzę do lekcji, którą już robiłam nie widzę wyników

Odp: e-math.pl zostal zoptymalizowany pod kątem działania w przeglądarce Google Chrome i Firefox. Korzystając z niej nie powinieneś mieć żadnych problemów w działaniu. Dokładamy wszelkich starań, aby eliminować błędy również w innych przeglądarkach dlatego poinformuj nas jeżeli Twoja przeglądarka nie odczytuje wyników - prosimy o podanie numeru lekcji i nazwy przeglądarki.


Kiedy dostanę e-asystenta?

Odp: Dla każdego ucznia ścieżka ustalana jest indywidualnie i każdy otrzyma go w innym momencie. Prosimy o trochę cierpliwości (i rozwiązywanie zadań), a asystent w odpowiedniej chwili przybędzie do Ciebie.


Co to znaczy – e-math.pl?

Odp: „e” bo „elektroniczny”, „math” – bo matematyka, „e-math” – bo nowoczesna i skuteczna forma uczenia


Co to znaczy interaktywny?

Odp: Interaktywność (ang. interactivity, łac. interactus – dosłownie: czyn wzajemny) to pojęcie z dziedziny komunikacji. Oznacza zdolność do wzajemnego oddziaływania na siebie, przez komunikujące się strony. e-math.pl właśnie taki jest! Komunikuje się z Tobą w trakcie rozwiązywania zadań. E-math.pl sprawdza twoje zapiski i reaguje na ich treść, podpowiadając lub korygując… dokładnie tak jak to robi korepetytor, ale duuuużo taniej.


Czym program różni się od innych na rynku?

Odp: Wszystkim i… wszystkim. Zacznijmy od tego, że e-math.pl nie ma konkurencji na rynku. Tylko e-math.pl sprawdza zadania podczas ich rozwiazywania! Inne programy sprawdzają zaledwie wyniki, a e-math.pl sprawdza również metodę rozwiązania i tok twojego rozumowania, pomagając Tobie w każdym momencie. Rozwiązujesz zadanie w komputerze, a nie na kartce, każdy krok w rozwiązaniu jest sprawdzany (a nie tylko wynik)!


Jakie są silne strony programu?

Odp: Jest ich więcej niż można tu zmieścić


Czy cena programu nie jest wysoka?

Odp: Jeśli chcesz sam się uczyć, to program z łatwością zastępuje korepetycje. A zatem: ile kosztuje godzina z naszym programem? Miesiąc ma 720 godzin; zatem w zależności od abonamentu od 5 do 13 GROSZY za godzinę. Dla porównania - godzina korepetycji kosztuje od 20 do 100 zł!


Czy jak zrobię wszystkie zadania to zdam maturę na 6?

Odp: Gdy przerobisz wszystkie zadania oznaczone MM (Minimum Maturalne) – to gwarantujemy, że zdasz maturę.


Gdzie mogę znaleźć arkusze maturalne i inne przydatne rzeczy?

Odp: Zapraszamy tutaj: https://e-math.pl/_apx//matury.php


Jak mogę zapłacić za dostęp do programu?

Odp: Za pomocą systemu PayU (obsługuje większość banków w Polsce), możesz też przelać pieniądze na nasze konto i zawiadomić nas o tym fakcie mailem (by przyspieszyć zaksięgowanie wpłaty).


Czy ktoś mi pomaga rozwiązywać zadania?

Odp: Tak. Będzie Ci pomagać e-asystent czyli program towarzyszący Twojej nauce, podpowiadający podczas lekcji i dobierający lekcje do Twojego poziomu. W przypadku problemów z programem, napisz do: admin@e-math.pl – w sprawach technicznych, asystent@e-math.pl – w sprawach merytorycznych, warsztaty@e-math.pl – w sprawach warsztatów maturalnych


Czy mogę korzystać z programu jeśli chcę zdać klasówkę?

Odp: Tak. Materiał serwisu obejmuje wszystko co jest potrzebne do zdania w przyszłości matury. A zatem odpowiadmy: Możesz i powinieneś!


Czym program różni się od innych na rynku?

Odp: Zacznijmy od tego, że e-math.pl nie ma konkurencji na rynku. Tylko e-math.pl sprawdza zadania podczas ich rozwiazywania! Inne programy sprawdzają zaledwie wyniki, a e-math.pl sprawdza również metodę rozwiązania!


Mam wielką trudność w rozwiązywaniu zadań. Czy próbując nauczyć się matematyki przez Internet nie utrudnię sobie jeszcze bardziej tego zadania?

Odp: To zależy od Ciebie i twojego nastawnienia do tego typu sposobu nauki. Materiał lekcyjny pogrupowany jest stopniem trudności i aby przejść dalej musisz opanować wcześniejszy materiał. Zadania są różnorodne, a niektóre wyglądają jak gry, by wytłumaczyć i zaciekawić matematyką. Kiedy będziesz miał kłopoty zawsze możesz liczyć na pomoc Twojego e-asystenta. Kiedy "utkniesz" na jakimś zadaniu również możesz napisać do nas - pomożemy - z e-math.pl matematyka stanie się prosta!


Z jakiej przegladarki korzystać?

Odp: Nasz serwis działa na wszystkich przeglądarkach. Jednak wszelkie testy robimy na najnowszych wersjach przeglądarek: Google Chrome, Firefox, Internet Explorer. W zależności od przeglądarki wygląd strony może się nieznacznie zmienić, jednak nie zmieni się merytoryczna strona serwisu. Możesz też skorzystać z bezpłatnej SlimBrowser.


Jaką mam gwarancję, że dzięki e-math.pl naprawdę nauczę się, by zdać obowiązkową maturę z matematyki?

Odp: My to gwarantujemy! Jeśli przerobisz wyznaczone lekcje, to MUSISZ zdać maturę. Gwarantujemy to!


Nie rozumiem pomysłu programu – czemu nie ma tutaj pomocy korepetytora? Jak mam sobie poradzić?

Odp: Korepetytor jest zbędny. W zamian dostajesz do pomocy e-asystenta, czyli program śledzący Twoje postępy w nauce, podpowiadający podczas lekcji i dobierający lekcje do Twojego poziomu. Zajrzyj też do pytania P12.


Nie widzę wszystkich znaków w Klawiszu

Odp: Zainstaluj czcionkę Lucida Unicode. Możesz ją pobrać z oficjalnej strony Microsoft'u


Skąd mam wiedzieć, ze zadania w programie są podobne do tych ze szkoły?

Odp: Zapraszamy do wersji demo programu https://e-math.pl
Ogroma różnorodność zadań sprawia, że na pewno znajdziesz tam zadania podobne do tych, które przerabiane są również w Twojej szkole. W chwili obecnej program obejumje ponad setki lekcji i tysiące zadań z matematyki.


Jak pracować z programem?

Odp: Praca z programem jest łatwa. Jeśli jesteś uczniem, to zapraszamy do usługi e-uczeń. Bazuje ona na programie szkolnym z matematyki przerabianym w każdym gimnazjum i szkole ponadgimnazjalnej.
Każdy dział zbudowany jest z lekcji obejmujących wprowadzenie materiału oraz zadań, uporządkowanych od bardzo prostych do trudniejszych. Aby przejść do następnego zadania musisz poprawnie rozwiązać poprzednie, co zmusi Cię do przebycia całej ścieżki lekcyjnej.
A zatem wystarczy się zalogować (tutaj: https://e-math.ple-uczen.php) i zacząć rozwiązywać zadania.
Jeśli przejdziesz wytyczonym szlakiem GWARANTUJEMY, że dany zakres materiału będziesz miał opanowany! Ukończenie wszystkich działów gwarantuje bezstresowe zdanie matury z matematyki na poziomie podstawowym!!!
Żeby Cię zmobilizować do pracy i umilić nieco czas spędzony przy komputerze, za każde poprawnie rozwiązane zadanie dostaniesz odpowiednią liczbę kamieni. Kamienie będziesz mógł zamienić na urozmaicenie Twojego e-asystenta, a w przyszłości może nawet na nagrody…


Zarejestrowałem się i nie dostałem maila aktywacyjnego

Odp: Przepraszamy, prawdopodobnie wystapił błąd w systemie lub podałeś niepoprawny adres mail... Daj nam znać o tym na adres: biuro@4improve.pl lub za pomocą formularza.


Strona się otwiera, jednak nie widzę treści lekcji?

Odp: Najprawdopodobniej nie masz zainstalowanej wtyczki FlashPlayer do przeglądarki. Możesz ją pobrać i zainstalować tutaj.


Wyświetla się komunikat o braku połączenia z bazą/serwerem

Odp: Program wymaga stałego połączenia z internetem. Sprawdź połączenie z internetem. Dodaj naszą witrynę do zaufanych.


Nie zapisuje wyników. W moich lekcjach wyniki nie są zapisywane. Muszę ponownie rozwiązywać zadania. Jak mogę sprawdzić czy moja przeglądarka spełnia minimalne wymagania do pracy z e-math?

Odp: Test ustawień przeglądarki możesz wykonać tym testem


Nie mogę przejść do następnego slajdu

Odp: (1) Może komputer utracił połaczenie z serwerem. Zamknij i ponownie uruchom przegladarkę. Spróbujj przejść lekcję ponownie.
(2) Może nie rozwiązałeś poprawnie zadania na slajdzie. Rozwiąż zadanie poprawnie.
(3) W niektórych przeglądarkach należy dodać witrynę: www.e-math.pl do zaufanych.


Czy da się skasować punkty i zacząć od nowa?

Odp: Nie ma takiej możliwości. Lekcje i punkty są zapamiętywane do każdego loginu osobno. Zadania rozwiązane można oglądać wiele razy, ale rozwiązać tylko raz (nie dotyczy minimatur).


Nie jestem uczniem liceum. Czy mogę korzystać z programu?

Odp: Tak oczywiście możesz korzystać... (matematyka jest uniwersalna)

Formularz kontaktowy
Wpisz swoje imię. Lubimy wiedzieć z kim rozmawiamy :)
Podaj swój adres e-mail... Będziemy chcieli Ci odpowiedzieć na pytania
Twoja wiadomość/pytanie/wniosek...